top of page
1.png

COLOMBIA ALONSO BUSTOS

Pacamara

FARMÁŘ

Alonso Bustos plánuje být na své farmě každý den po zbytek svého života a každý den ji dále zlepšovat. Jeho káva je výsledkem vědomého úsilí a záměru. Alonso je výrobce kávy druhé generace, který pěstuje kávu již více než 50 let. Po své manželce zdědil Finca El Mirador. Dnes žijí na statku se svými 3 dětmi a 2 vnoučaty. Pro další zlepšení kvality kávy zasadil Alonso odrůdu Pacamara, která je ceněna pro velké třešně a vysokou produktivitu. Jeho vnoučata projevují zájem stát se sami farmáři kávy.

ODRŮDA

Odrůda Pacamara je hybrid vyšlechtěný v Salvadoru v roce 1958, který vznikl jako kříženec odrůdy Meragogype a jedné z odrůd Bourbonu - Pacas. Tato odrůda se vyznačuje velkým výnosem a velkými zrny. Je to velmi mladá odrůda, protože byla farmářům uvolněna teprve v 80. letech. Od té doby vyhrála a stále vyhrává mnoho soutěží kvality kávy.

ZPRACOVÁNÍ

Třešně jsou fermentovány anaerobně v uzavřených sáčcích po dobu 120 hodin. Tato fermentace dodává chuť tropického ovoce. Po fermentaci se třešeň položí na stoly aby se vysušila. Často se ručně hrabají, aby bylo zajištěno rovnoměrné sušení.

beberry.png

Farmář: Alonso Bustos

Farma: El Mirador

Nadmořská výška: 1.600 m.n.m

Odrůda: Pacamara

Chuťový profil: guayaba, mléčná čokoláda, gumoví medvídci, mango


Ovocitost: 2,5/5

Sladkost:  5/5

Hořkost:  2/5


SCA Skóre: 88,75

bottom of page