top of page
4.png

ETHIOPIA SHANTAWENE

74158

REGION

Farma leží v známé oblasti pěstování kávy - Sidama, konkrétně v kraji Bensa. Sidama je rozdělená na čtyři geografické oblasti (A,B,C,D), které nabízí různorodé chuťové profily káv. Kávy z oblasti A, ve které leží i vesnice Shantawene, se vyznačují vysokou sladkostí a tóny žlutého ovoce. Oblast Sidama A má poměrně velkou rozlohu a leží na území Sidama a Guji. Ve světě je známá produkcí renomovaných káv. Daye je nejbližší město při vesnici Shantawene a Bensa je název kraje. Nadmořská výška se pohybuje až kolem 2000 metrů nad mořem. Daye Bensa, který farmy manažuje se kromě kávy zapojuje aktivně do projektu Ministerstva Hospodářství na zalesňování této krásné oblasti.

FARMA

Společnost Daye Bensa, která kávu produkuje,  založili dva bratři Assefa Dukamo a Mulugeta Dukamo. Oba jsou odhodlaní světu ukázat, jak obrovský potenciál, kávy z jejich krajiny doopravdy mají. Dnes má společnost Daye Bensa významné postavení a bratrům se úspěšně daří tento cíl naplňovat. Daye Bensa vlastní 2 farmy, 19 zpracovatelských závodů, 5 skladů pro kávu a spolupracuje s přibližně 1400 malými farmáři, od kterých vykupují kávové třešně. Svůj úspěch zakládají i na vzdělávaní farmářů zaměřené na pěstování a zpracování kávy.

ÚSPĚCHY

V roce 2020 se káva ze Daye Bensa ze Shantawene umístila na velmi slušném 7. místě v nejprestižnější kávové soutěži - Cup of Excellence, v Etiopii (registrovaných bylo přes 1400 vzorků). V roce 2021 svůj úspěch zopakovali a Shantawene skončila na 8. místě. Jde o jasný důkaz tvrdé dřiny a skvělých podmínek pro pěstování kávy!

berry_green-05.png

Producent: Daye Bensa

Zpracovatelský závod: Shantawene

Region: Sidama

Nadmořská výška: 1900 - 2300 m.n.m

Sklizeň: 1/2021

Odrůda: 74158


Chuťový profil: lesní jahody, limetkové aroma, ananas, jasmín


Ovocitost: 3

Sladkost: 5

Hořkost: 1


SCA Skóre: 88,75

bottom of page